Dermaroller

Dermaroller

Dermaroller dönen plaka üzerine yerleştirilmiş çok sayıda mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır. Dermaroller uygulamasının prensibi üzerindeki iğnelerle cilde mikrokanallar açmaktır.

Dermaroller dönen plaka üzerine yerleştirilmiş çok sayıda mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır. Dermaroller uygulamasının prensibi üzerindeki iğnelerle cilde mikrokanallar açmaktır. Cilt üzerinde açılan kanalların oluşturduğu mikro-travmalar sayesinde organizmanın kendi yenileme sürecini başlatması sağlanır. Bu bölgede başlayan tamir süreci ile büyüme faktörlerinin artışı belirgin kollajen dokusu artışına neden olmaktadır. Dermaroller uygulaması tedavisi hedeflenen bölgenin üzerinden iğnelerin çeşitli açılarla, farklı yönlerden geçmesi ile yapılır. Uygulama sırasında tedavi edici ürünler de kullanılarak, etkinin artması sağlanabilmektedir. Dermaroller uygulaması ile emilim normal deriden 200 kat daha fazla olmaktadır. Uygulama çok ince de olsa deriye iğne batması esasına dayandığı halde çok acı oluşmamaktadır. Buna rağmen lokal anestezik etkili kremlerle tamamen acı ve ağrı hissi olmadan, çok konforlu uygulama da yapılabilmektedir.

 

Dermaterapi :

Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik topikal ürünlerin Dermaroller ile kombine kullanılarak deriye geçişinin arttırılması Dermaterapi olarak adlandırılır. Dermaroller deride 20 dakikada kendiliğinden kapanan ve iz bırakmayan mikrokanallar açar. Bu sürede cilde uygulanan kremlerin emilimi 200 kat fazladır. Dermaroller sonrası  büyüme faktörü, biomimetrik peptid veya kök hücre ekstreleri cilde uygulanabilir. Dermaroller sonrası kullanılan bu ürünlerin cilde emilimi arttığı için etkileri de artar.  

Güvenlidir :

* Dermaroller kalıcı iz bırakmaz

* Dermaroller cildin bariyer özelliğine zarar vermez.

* Dermaroller, uygulama (dermaterapi) sonrası özel bakım gerektirmez.

* Hastalar, Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler. 

Dermaroller cihazının özellikleri nelerdir?

Medikal amaçlı kullanılan Dermaroller aparatlarınında iğne uzunluğu kullanılacak bölgeye ve soruna göre 0.2 mm – 2.5 mm olabilmektedir. Uygulamada kullanılacak dermaroller apartının iğnelerinin çok düzgün ve simetrik olması, paslanmaz çelikten yapılmış olması, montajında yapıştırıcı kullanılmaması başarı için önemli faktörlerdir.

Dermaroller ile;

•    Akne ( sivilce ) izleri

•    Porlu ( gözenekli ) siyah noktalar

•    Göz altı morlukları

•    Atrofik deri skarları ( yara ve yanık izleri,ameliyat izleri )

•    Anti-aging özelliğiyle ince kırışık ve çizgilerin hafifleştirilmesi ve giderilmesi

•    Güneş, gebelik  veya yara iyileşmesi sonrası  oluşan lekeler

•    Saç dökülmelerinin tedavileri yapılmaktadır.

Dermarollerin uygulama alanları ve tedavi aralıkları

•    İnce çizgiler ve anti-aging tedavisi için:

2 -3 haftada bir 6-8 seans

•    Akne izleri tedavisi için:

3-4 haftada bir 3-5 seans

•    Saç dökülmeleri tedavisinde:

3-4 haftada bir 4-6 seans

•    Leke tedavisinde (gebelik sonrası oluşan lekeler ve yara iyileşmesi sonrasında oluşan lekeler ):

2-3 haftada bir 5-6 seans tedavi gerekir.

Dermaroller tedavisi ne kadar sürer?

Dermaroller ile tedavi seansı 10-30 dakika arasında sürer. Süre uygulanacak bölgeye göre değişir.

Dermaroller tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Dermaroller tedavisinin sonuçları kalıcıdır. Derinin bir çeşit tamiri olduğundan bir süre sonra geriye dönmez. İnce çizgiler ve kırışıklıklar için olan dermaroller derinin kalitesini artırır, ince kırışıklıkları azaltır.

Dermaroller tedavisinin olası yan etkileri nelerdir?

Dermarollerın yan etkileri minimaldir. Tedaviden sonra cilt kırmızı görünür. Bu kızarıklık 1gün ile  3 gün arasında kaybolur. Uygulamadan sonra güneş koruyucu kremler ve nemlendirici kullanılması gerekir.

yellow-triangel sky-triangel